Moje wrażenia z konferencji PEI

O konferencji dedykowanej trenerom personalnym i fizjoterapeutom dowiedziałem się mniej więcej na miesiąc przed. Jednak długo się zastanawiałem, czy wybrać się na ten zjazd, zwłaszcza że bilety nie były takie tanie…

PEI – co to takiego?

Skrót pochodzi od trzech słów – Passion, Education, Inspiration – czyli pasja, edukacja, inspiracja. Już sama nazwa kongresu bardzo mocno mnie zaciekawiła. Postanowiłem więc zgłębić temat…

Ceny biletów uzależnione były od  zawartości programu. Dostępne były trzy rodzaje:

 •         Silver  – najbardziej okrojona wersja , to koszt – 159PLN,
 •         Gold – wersja rozszerzona  – 179PLN,
 •         Gold Plus – pełna wersja programu – w cenie – 199PLN.

Ostatecznie zdecydowałem się na wersję Gold, rezygnując z części wykładów. Chociaż później trochę żałowałem, że ominęło mnie szkolenie Franciszka Georgiewa, na temat promocji trenera personalnego w social media, które dostępne było jedynie w pełnej wersji programu.

Nowy Dokument 2018-02-02 (1) - Strona 2

Ale mówi się trudno…

Program obejmował w głównej mierze wykłady podzielone na bloki tematyczne:

 •          blok żywienie cz. 1 (Iwona Wierzbicka, Radek Słodkiewicz),
 •          blok motywacja (Anna Lewandowska),
 •          wystąpienie gwiazdy konferencji – Ulisses Jr,
 •          blok suplementacja (Alicja Brodowiak, Łukasz Styra),
 •          blok żywienie cz. 2 (Marek Fischer, Tadeusz Sowiński, Robert
  Piotrkowicz),
 •         blok trening – teoria połączona z warsztatami praktycznymi
  (Kamil Koczwara, Paweł Pawlak),
 •         warsztat Blackroll Polska (Michał Dachowski, Piotr Ciebiera).

A zatem naprawdę spora pigułka wiedzy na jednym zjeździe i to prezentowana przez prawdziwych ekspertów w dziedzinie sportu.

Ale zacznijmy od początku…

Ponieważ cała konferencja miała trwać od godziny 8:00 do 20:00, uznałem że 12 godzin non stop, to trochę za dużo. Postanowiłem rozpocząć udział w konferencji od najbardziej interesującej mnie tematyki – suplementacji – który to blok rozpoczynał się planowo o godz. 12:15.

Pod PGE Narodowy, pojawiłem się jakieś 45 minut przed czasem, rezerwując sobie czas na zaparkowanie na błoniach za Stadionem i spokojne dotarcie na miejsce.

Ponieważ zdarzyło mi się odwiedzić to miejsce po raz pierwszy, to niestety musiałem trochę pobłądzić, a to dlatego, że zabrakło czytelnych drogowskazów… No cóż, widać z wiekiem zmysł zwiadowcy zaczął mi trochę szwankować… 😉

Ostatecznie jednak dotarłem na czas! 

Wykład o suplementacji poświęcony był w dużej mierze wlewom dożylnym, czyli metodzie stosunkowo mało rozpowszechnioną na naszym krajowym rynku. Jest to bez wątpienia dość ciekawa forma suplementacji z uwagi na niemal stuprocentową wchłanialność substancji odżywczych.

Ten blok trwał, niestety, jedynie pół godziny.

Zdecydowanie największą część konferencji zapełniał blok na temat żywienia.

Omawiane były między innymi tematy:

 •        najbardziej odżywcze produkty, w żywieniu osób aktywnych
  fizycznie,
 •        rotacje makroskładników jako metoda na poprawienie sylwetki,
 •        czynniki żywieniowe wpływające na rozwój tkanki mięśniowej,
 •        najczęstsze błędy i zaniedbania popełniane w okresie redukcji
  tkanki tłuszczowej.

To tylko niektóre z tematów omawianych przez ekspertów. Naprawdę sporo interesujących i przydatnych tematów w pracy trenera personalnego. Ale także dla każdego zainteresowanego zdrowym odżywianiem i aktywnym trybem życia.

Oprócz wykładów, była też możliwość zapoznania się z ofertami różnych wystawców, prezentujących swoje towary i usługi z dziedziny sportu.

Można było zapoznać się z nowościami odzieżowymi.

Tutaj moje duże zainteresowanie wzbudziło stoisko firmy „Only-bx” http://www.only-bx.pl/ – której współtwórcą jest mistrz świata w kulturystyce Piotr Głuchowski. Na szczególną uwagę zasługuje tu ciekawe wzornictwo i wysoka jakość wykonania wystawionych koszulek.

received_1834837573207337

Kolejna firma odzieżowa która mnie zaciekawiła, to „Deadlift” http://deadlift.com.pl – oferująca dość szeroką kolekcję odzieży sportowej.

Oczywiście nie zabrakło możliwości degustacji odżywek białkowych, batonów i zdrowych łakoci oraz innych produktów spożywczych oferowanych przez kilku producentów.

Można było spróbować produktów firmy Cymes – w szczególności smacznych          i zdrowych, jednodniowych, soków z marchwi oraz pysznych batoników i smoothie firmy B:Fit.

Bardzo spodobało mi się stoisko z ekstra kawą „kuloodporną”, firmy „Palce Lizać” – www.palcelizac.co – gdzie zostałem poczęstowany tym niesamowitym  napojem i mogłem zakupić słoiczek z jednym z ich produktów,

Ciekawostką była dla mnie, także sól spożywcza marki „SuperSól”, prezentowana  jako najbogatsza w minerały sól na świecie, z obniżoną o ponad  50% zawartością sodu.

dsc_1998.jpg

Prócz tego miałem okazję przetestować innowacyjny system treningowy EMS, polegający na elektro stymulacji mięśni. Mogłem też wykonać 30 sekundowy test wydolności za pomocą cykloergometru kolarskiego.

Zapoznałem się również z systemem wytrzymałości siłowej kettlebell – Strong First, zaprezentowany przez  Aleksandrę Wilczek-Musielak z firmy „Adrenaline Fit” – www.adrenaline-fit.pro.

IMG_20180324_230050_564

Testowałem także działanie ciekawego urządzenia do elektronicznej stymulacji mięśni którego producentem jest firma „HiDow” – www.hidow.com.

received_1834837819873979

Poznałem również nie znaną mi dotąd, firmę produkującą dobrej jakości akcesoria do treningu i masażu ciała – „Movo Training” – www.movo.training .

Dodatkowego „smaczku” imprezie dodała możliwość uściśnięcia dłoni gwieździe imprezy – Ulissesowi Jr, od którego otrzymałem osobisty autograf a także zrobiłem sobie z nim wspólne zdjęcie.

received_1834536739904087

Niewątpliwie na uwagę zasługiwał warsztat Blackroll Polska, zatytułowany  „Dlaczego rolowanie to nie wszystko”. Panowie Michał Dachowski i Piotr Ciebiera w interesujący sposób prezentowali metody korekt wad postawy. Był to zarazem trening terapeutyczny wykonany na przykładzie wybranych osób z sali. Miałem tu jednak lekki niesmak, ponieważ moim zdaniem, niektóre komentarze jakie panowie wypowiadali na temat wytypowanych do treningu osób, były trochę nie na miejscu, a wspomniane osoby mogły się przy tym poczuć urażone. To oczywiście moje prywatne zdanie, ale uważam że nie powinno się robić „show” kosztem dobrego samopoczucia psychicznego innych osób.

DSC_2006

Ostatnim punktem programu, w którym wziąłem udział był Barbell Brothers „Podstawy trójboju siłowego w praktyce”. Panowie Paweł Pawlak i Kamil Koczwara, prezentowali między innymi ciekawe techniki wyciskania.

http://www.kizoa.com/embed-181007605-P574560246o2l1

Całość imprezy była moim zdaniem dość dobrze przygotowana i ostatecznie nie żałowałem że wziąłem w niej udział. Zwłaszcza, że mogę się teraz pochwalić dodatkowymi certyfikatami wiedzy. 😉

Można więc powiedzieć, że jestem zadowolony z uczestnictwa w Konferencji PEI. No, może z jednym małym zgrzytem. Mianowicie organizator zapewniał, że otrzymam przy okazji pakiet powitalny firmy ActivLab, który – jak się okazało – został porozkładany na krzesłach sali wykładowej. Niestety, gdy pojawiłem się na seminarium, to wszystkie pakiety po prostu „wymiotło”… Zakładam, że niektórzy uczestnicy „poczęstowali” się owym suvenirem kilkukrotnie bądź nienależnie i po prostu zabrakło ich dla tych którzy przybyli trochę później. 😉

W sumie to oczywiście głupstwo, ale uważam że organizator imprezy powinien jednak zadbać o to, żeby zrealizować swoją ofertę w 100%… 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: