Co każdy powinien wiedzieć o „potreningówce”?

Niedawno w swoim poście na blogu pisałem o sposobie na tzw. „kopa energetycznego”, czyli o PRZEDTRENINGÓWCE, o której możecie przeczytać tutaj:

https://trener-jacek-kremer.com/2018/01/19/przedtreningowka-sposob-na-energie/

 
Jednak nie wszyscy wiedzą, że najważniejsze suplementy, jakie powinniśmy dostarczać naszemu organizmowi, należy przyjmować od razu PO wysiłku fizycznym, najlepiej w postaci gotowej, czyli w tzw. „potreningówce”.

Bardzo istotne jest, aby zaraz po treningu uzupełnić glikogen w wątrobie i mięśniach oraz dostarczyć pełnej puli aminokwasów, mikroelementów i witamin.

Dlaczego „potreningówka” jest taka ważna?

Ponieważ w trakcie intensywnego wysiłku fizycznego nasz organizm zużywa kolosalne ilości składników odżywczych, niezbędnych do jego prawidłowego funkcjonowania.

Niektórym z Was wydaje się, że to pozytywne zjawisko przy redukcji wagi. Niestety nie jest to do końca prawdą. Owszem utrzymując deficyt składników odżywczych, w początkowym etapie, będzie można zaobserwować spory spadek masy – co w przypadku redukcji wydaje się być bardzo korzystne. Ale bardzo szybko okaże się, że jedynym efektem który, tak naprawdę uzyskacie, jest coraz mniejszy poziom energii oraz mniej siły, a na domiar złego Wasza waga znowu zacznie rosnąć i wcale nie będą to mięśnie…

11 waga centymetr

Dlaczego?

Ponieważ Wasze organizmy zaczną magazynować wszystko, co mu dostarczycie – w postaci tkanki tłuszczowej.

Preparaty znajdujące się w kategorii odżywek potreningowych, zostały stworzone z myślą o ich zastosowaniu, zaraz po odbytym treningu.
Ich zadaniem jest maksymalne wykorzystanie tak zwanego „okna anabolicznego”, dostarczając do organizmu składniki niezbędne do jak najlepszej regeneracji. Mają one także duży wpływ na poprawę przyrostów masy mięśniowej.

11 shake-1713468_960_720

„Potreningówki” (after work) zostały tak skomponowane, aby dostarczyć Waszym organizmom tych wszystkich niezbędnych składników, które wytrącacie w trakcie intensywnej pracy. A im szybciej zregenerujecie Wasze siły, tym szybciej i sprawniej będziecie w stanie podejmować się kolejnych wyzwań!

Suplementy „potreningowe”  można nabyć w sklepach z odżywkami, najczęściej w postaci zbilansowanych preparatów. Występują zwykle w formie proszku dostępnego w rozmaitych smakach, do rozpuszczenia w wodzie, który z łatwością możecie przygotować i wypić zaraz po treningu.

Stosowanie tego typu suplementów jest bez wątpienia dużo wygodniejsze od przyjmowania niezliczonej ilości witamin, mikroelementów, czy aminokwasów w oddzielnych postaciach. A jeśli zależy Wam na dobrych efektach z ciężkiej pracy na siłowni, czy fitness klubie, to „potreningówki” z pewnością  Wam w tym pomogą.

11siła bicepsy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: