Maska treningowa

Dziś chcę Wam napisać o masce treningowej (Training Mask) – to doskonały sprzęt do ćwiczeń, pomagający znacznie zwiększyć wydolność organizmu.

Maska treningowa powstała w oparciu o liczne badania, mające na celu imitować trening w warunkach rozrzedzonej atmosfery.

Obniżony dostęp do tlenu powoduje u sportowca konieczność wykonywania głębszych wdechów, co skutkuje wzmocnieniem przepony, wzrostem elastyczności pęcherzyków płucnych i podniesieniem ogólnej wydolności organizmu.  Ważną częścią są  specjalne zawory, dzięki którym maska treningowa może spełniać swoje zadanie, a które można regulować poprzez wymianę specjalnych nakładek.

Na podstawie własnych doświadczeń, przekonałem się, że to rzeczywiście działa.

Regularne stosowanie maski, powoduje zwiększenie wydolności oddechowej i to wyraźnie odczuwalnej, już po kilku tygodniach ćwiczeń.

Moją przygodę z maską treningową rozpoczynałem od modelu, posiadającego jedynie 3 nakładki oporowe, której pierwowzorem była ewidentnie maska przeciwgazowa. Niestety taka budowa, mogła powodować u niektórych osób poczucie klaustrofobii, ponieważ zasłaniała całą twarz oraz powodowała dużo większe pocenie – co bywało uciążliwe zwłaszcza latem. Ograniczona była w niej również widoczność. Stanowi natomiast dobrą alternatywę cenową, w stosunku do swoich następczyń.

DSC_1448~2

Kolejny model – Training Mask 2.0, jest dosyć wygodny w użyciu.

Maska jest lekka i dobrze wyprofilowana. Posiada 6 nasadek oporowych, regulujących dopływ powietrza oraz pozwalających na symulację poziomu wysokości od 900m do 5500m. Jej wadą jest natomiast dość dość słaby rzep mocujący.

DSC_1447~3

Ciekawostką jest, że w masce można wymieniać pasek neoprenowy (producent zapewnił dość szeroką gamę wzorów), co daje możliwość  dostosowania jej wyglądu do preferowanego stylu.

 

Następnie pojawiła się także wersja black, różniąca się od poprzedniczki jedynie czarnym kolorem oporowych nasadek.

pol_pl_training-mask-2-0-black-out-14515_6

Dużo bardziej innowacyjna jest już bez wątpienia kolejna wersja  – 3.0.

Maska wydolnościowa Training Mask 3.0 to już trzecia, ulepszoną generacja przyrządów stosowanych w treningach beztlenowych. Głównym elementem nowego urządzenia jest innowacyjny system przepływu powietrza NXT FORC3, wyposażony w 6-stopniowy układ regulacji oporu powietrza, do którego służy specjalne pokrętło, pozwalające jednym ruchem dłoni dopasować poziom oporu do konkretnych potrzeb użytkownika.

pol_pl_training-mask-3-0-14726_2.png

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: